Milí čtenáři,

těšíme se na Vás ve čtvrtek v 16 - 18 hodin.
Vaše knihovnice i spousta nových knih.

 
 
 

V naší knihovně funguje semínkovna.

Můžete si vybrat osivo méně známých druhů rostlin a využít ho na své zahradě. Máte-li přebytky k nabídnutí sousedům, sem s nimi :-)
V případě zájmu mě kontaktujte, osivo vám doručíme nebo vyzvedneme.
knihovna.velehrad@seznam.cz, 777 578 379.
V nabídce např. třapatka, sléz, měsíček, ačokča, laskavec ocasatý, divizna, různé druhy rajčat....kompletní nabídka ke stažení:
 

Nevíte, po jaké knížce sáhnout? Proto jsou tady tipy "Soused doporučuje sousedovi"- od čtenářů čtenářům:

V rámci podzimní výzvy získávají poukázku na nákup knih v hodnotě 200 Kč v Domě knihy Portál v Uherském Hradišti naši aktivní čtenáři Amálie Straková, Jana Mergentalová, manželé Jindrovi a Ilona Krátká. Zapojte se nyní i vy (info níže pod recenzemi)

 

Až budete stát bezradně uprostřed velehradské knihovny,bezradní co si půjčit,vsaďte na

nejsvětější Trojici historie české literatury - Čapek,Hašek,Hrabal. Knihy jmenovaných autorů

jsou k mání v knihovně a ať si vypůjčíte kteroukoli,nebudete zklamáni. A k současné české literatuře - jednoznačně Alena Morštajnová a její skvělé vyprávění, kde kraluje román Hana,nejlepší kniha za poslední roky napsaná českým autorem.

Karel Jindra, Velehrad

 

Doporučuji koupit třeba knížku Illuminae – hodně akční knížka, mohla by se líbit holkám i klukům. Napínavá, má sice 600 stránek, ale člověk se od ní moc neodtrhne, přečetla jsem ji za 3 dny. Je sice dost smutná, ale opravdu dobrá. Má zajímavý styl, kterým je psaná – je psaná v dokumentech a vojenských záznamech, mailech a zprávách co si hlavní hrdinové posílají mezi sebou.

Amálie Straková

 

Doporučuji knížku Poděska Ivy. Tuhle knížku mám opravdu ráda, protože je jakoby „všestranná“. Ivyny povedené kousky a vtípky dokážou parádně pobavit, zároveň má ale kniha dobře promyšlený děj. Jednoduše se skvěle čte.

A dál doporučuji Alea – dívka moře: Volání z hlubin. Alein příběh vás do sebe plně vtáhne. Spojení reality s fantasy světem je v ní naprosto geniální. Moc se mi líbí, že knížka obsahuje i ekologické problémy, které se snaží vyřešit, i když mě to zároveň rozesmutňuje. Prožívat podmořské dobrodružství, přátelskou atmosféru na palubě Crucis a spolu s Aleou objevovat její pravé já je naprosto úžasným relaxem a knížka vám umožní doslova se ponořit do jiného světa.

Jana Mergentalová

 

Milá knihovno, za kategorii 15 + hlasuji za knihu Pavly Horákové Teorie podivnosti. Tato románová prvotina autorky si právem zasloužila celu Magnesia Litera za rok 2019. Poměrně rozsáhlý, ale brilantně napsaný a čtivý mnohovrstevnatý román ze současnosti, výrazná psychologie postav.

Tipy na nové přírůstky. Kromě knihy Mezipřistání jsem všechny níže uvedené tituly přečetla. Věřím že by si našly své čtenáře i v naší velehradské knihovně:

Matěj Hořava: Mezipřistání , Matěj Hořava: Pálenka, Antonín Bajaja: Zvlčení, Ingmar Bergman: Hodina vlků, Simon Mawer: Skleněný pokoj, Leo Rosten: Pan Kaplan má stále třídu rád, Esa Earl Carter: Škola Malého stromu, Mila Teras: Jak liška vymalovala oblohu

V knihovně bych moc ráda našla i tuto kuchařku od Michaela Gautam: Kuchařka šmrncnutá Nepálem a Indií.

Těším se brzy na viděnou v knihovně!  Ilona Krátká

 

Ahoj,

pro 1.stupeň se nám líbilo Pod vodou a pod zemí,  a teď  Neobyčejné dobrodružství deseti ponožek.

2.stupeň Sherlock Holmes - sbírka hádanek, knihy od Markéty Zadinové

V kategorii od 15ti let Timothé de Fombelle: Vango

Zdraví Saša and spol.

 

Ahoj,posílám seznam knížek, které se mi líbily:
Kateřina Dubská - Člověk Gabrie, Markus Zusak - Zlodějka knih, Simon Mawer - Skleněný pokoj, Kateřina Tučková - Žítkovské bohyně, Alena Mornštajnová - Hana

Eva Mařáková

 

Zapojte se i vy:
Mnozí z nás jsou aktivní a přímo vášniví čtenáři. Podělte se o své čtenářské tipy s ostatními. Jak?

Napište pár vět ke knížce, která se vám líbila, která vás něčím zaujala. Prosím, uveďte taky informaci, jestli jde o knížku spíše smutnou, detektivku či dokonce thriller nebo spíše veselou. Po těch pro pobavení je dnes mnohem větší sháňka. Uveďte, zda můžeme zveřejnit celé vaše jméno či jen iniciály. 
Průběžně své tipy zasílejte na knihovna.velehrad@seznam.cz. Budeme je postupně zveřejňovat na knihovním webu a odkaz na ně i na obecním webu.
Za každý  tip, které si vzájemně vyměníme, budeme moc rádi! Nejde o to, psát super díla, ale vzájemně spolu komunikovat. A navíc z těch z vás, kteří pošlou do 30. 6. 2021 své recenze, vylosujeme čtenáře, který získá poukaz na nákup knih v hodnotě 250 Kč :-)

Přejeme Vám i v této nelehké době dostatek elánu a inspirace.

Za kolektiv knihovny

Veronika Mergentalová