Se začátkem nového roku najdete v knihovně novinky z výměnného fondu.

Pro děti: oblíbené komiksy se Čtyřlístkem, Asterix, Knihožrouti od Kláry Smolíkové, nové příhody pejska Bruna, Svět podle Norma, Nejlepší bloger na světě, 11. díl Malého poseroutky a další.

Z napínavé četby pro dospělé Do vody od Pauly Hawkins, Jo Nesbo - Žízeň a další detektivky - světové bestsellery a  i stará česká klasika.

Dále např. Recepty ze šumavské kuchyně od Lucie Kohoutové, Zelená kosmetika či Postřehy teplákové bohyně od Zuzany Hubeňákové.

Novinky v naší knihovně

Rychlovky na dovolenou – povídky:
Pavel Tomáš: Tohle lidi hodně berou

Zdeněk Svěrák: Nové povídky

Marie Doležalová: Kafe a cigárko – knížka je souborem textíků (příběhy z hereckého zákulisí a další) , které herečka vkládala na svůj blog a které si získaly mraky příznivců.

Klasiky z kategorie románů zabývajících se životní filozofií, hledáním cesty……
Paolo Coelho: Alchymista
Jaroslav Dušek a Pavlína Brzáková: ZEMĚ – Cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

Richard Bach: Jonathan Livingstone Racek.

Herman Hesse: Sidhárta

Psychologické naučné a přitom čtivé a poučné:
Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly...... - .Mazlish, Fabere:
Sourozenci bez rivality. - Mazlich, Fabere

.Naomi Aldert: Vychováváme děti a rosteme s nimi

Historické romány Vlastimila Vondrušky:

Tajemství abatyše z Assisi

Apage Satanas, hříšní lidé Království českého

Mrtvý posel, letopisy královské komory

Dětské:

Letem módním světem - Sedláčková a kol. – tenká miniencyklopedie pro malé slečny, plná obrázků, krátké texty
Smolíková, Smolík: Na hradě Bradě – svižný a nápaditý komiks, jednotlivé příběhy vycházely ve Sluníčku
Šmalcova abeceda – jak naučit děti abecedu - graficky nádherná a nápaditá kniha, plná vtipných básniček a úkolů.

Jak zvířata spí - Dvořák, Štumpfová. Knížka pro nejmenší čtenáře – trocha textu a krásné originální ilustrace, jak už to v Baobabu umí.

Zlaté české pohádky – Lucie Lomová – čtivý komiks představující známé pohádky od K-J.Erbena – svěží a vtipná klasika – již několikáté vydání.

Rytíři a hrady – edice Na vlastní oči. Útlá a svižná encyklopedie – sestávající hlavně z obrázků a krátkých výstižných textů - kdo se někdy netoužil na chvíli přenést do dávných časů na slavný hrad?

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř: Dětem

Starší děti a dospělí:
Timothée de Fombelle: Tobiáš Lolness a Elíšiny oči. Pro ty, kdo se chtějí vsadit, že i knihu o 700 stranách přečtou za pár večerů. Příběh nabitý dobrodružstvím, drsný i laskavý, na pomezí pohádky a románu s filozofickým a ekologickým podtextem.

Timothée de Fombelle: Vango – tajuplný hrdina, kterého jako chlapce moře vyvrhlo u Sicílie, se snaží rozluštit záhady obestírající ho od útlého dětství………Příběh klenoucí se ve éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi světovými válkami která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla…….
Radůza: Čáp nejni kondor – Radůza svým charakterickým literárním jazykem vzpomíná na dětství u babičky a dědy, doplněno historickými fotkami, součástí je CD.
Markus Zusak: Zlodějka knih – „odvaha ukrytá mezi řádky“, předloha k úspěšnéhu filmu.

Další díly o Chřibech:

Chřiby, stopami dálnice

Chřiby, strážci středního Pomoraví

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).