Na co se můžete těšit v naší knihovně v roce 2018

 

Nová výstava v "Galerii na schodech" v chodbě obecního úřadu

Po dobu prázdnin (a poslední červnový týden) budou zdobit chodbu našeho úřadu a vstup do knihovny nové fotky - Velehrad očima dětí. Přijďte se podívat. Díla vznikla v rámci fotografického workshopu pro děti pořádaného turistickým centrem pod vedením pana Malůška. Výstava bude k vidění do září.
 

Vyhlašujeme prázdninovou soutěž pro naše čtenáře:

"S knížkou na prázdniny"

Bližší informace v odkaze "aktuálně" a přímo v knihovně.

 

20. září  Tvořivá dílnička pro děti i dospělé: Korálkování

Výroba ozdobných korálkovaných srdíček, mořských koníků a dalších tvarů. Materiál i polotovary jsou předem připravené, dílničku zvládnou i děti od 4 let.

18. října     " Hlavu vzhůru, ženy!"

 Beseda se spisovatelkou a vztahovou poradkyní Milenou Mikulkovou a představení její nové knihy. "Neřešte, hlavně žijte!"

8. listopadu Na konci dechu

Beseda s psycholožkou, spisovatelkou a fotografkou Kateřinou Grófovou o posledních a důležitých věcech člověka. Kateřina léta provozuje službu důstojného doprovázení umírajících - pomáhá lidem srovnat si na konci svůj život a blízkým vyrovnat se s těžkou situací. Pomáhá nalézat smysl a usebrat se. Inspirativní povídání, rady a bohaté zkušenosti - v "dučičkovém" čase aktuální pro všechny z nás.

 

Akce, které v tomto roce již proběhly:

1. února - Kino v knihovně (promítání dobrodružného filmu pro děti) a představení knihovnické hry Putování tajuplnými světy

8. března

12. dubna Beseda s Jiřím Jilíkem a Bořkem Žižlavským  "Muž, který viděl démona" a představení nových knih o Buchlově a Velehradského sborníku

19. dubna Den Země v knihovně  - tvoření s bylinkami